среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

Хорор во Свети Николе: И влегол на сосетката дома и ја нападнал

Хорор во Свети Николе: И влегол на сосетката дома и ја нападнал

На 25.12.2020 полициски службеници од Полициската станица Свети Николе го лишиле од слобода К.Г.(64) од Свети Николе, бидејќи околу 20.10 часот на ул.„Кумановска“ во Свети Николе, насилно влегол во домот на неговата сосетка В.Д.(65) и ја нападнал со метален предмет, информира МВР.

Се работи на целосно документирање на случајот и против К.Г. ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Qatar 2022