сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 125
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Хорор во Струга: Силувано девојче, познат идентитетот на насилникот

Хорор во Струга: Силувано девојче, познат идентитетот на насилникот

На 26.08.2019 во 19:30 часот во ПС Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од с.Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка.

Се работи на расчистувње на случајот.

Парламентарни избори 2020