вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 108
home Хроника

Хорор во Струга: Пронајден мртов маж во автомобил

Хорор во Струга: Пронајден мртов маж во автомобил

Н.С. (63) од струшкото село Теферич вчера утрината бил пронајден починат во патничко моторно возило „БМВ“ со струшки регистерски таблици, на задното седиште.

Мажот бил пронајден кај мостот на реката Сатеска.

Бил извршен увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од Полициската станица Струга, а по наредба на Јавен обвинител телото  на починатиот било предадено за обдукција.

 

Коронавирус