четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 9
home Хроника

Хорор во скопско: Маж ја тепал сопругата пред синот

Хорор во скопско: Маж ја тепал сопругата пред синот

В.М. (48) од скопско Бујковци вчера пријавила дека во семејната куќа во Бујковци била физички и психички малтретирана од страна на нејзиниот сопруг В.М. (57).

Според пријавата на жената, сопругот неколку пати ја удрил со раце во пределот на телото и ја навредувал.

За време на малтретирањето бил присутен и нивниот син Н.М. (22).

В.М. (57) бил приведен и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Коронавирус