среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Хроника

Хорор во Скопје: Мајка со нож ја избодела својата ќерка

Хорор во Скопје: Мајка со нож ја избодела својата ќерка

Дваесет годишната скопјанка С.И. вчера пријавила дека околу 13.00 часот во семејниот дом била физички нападната од нејзината мајка.

-Таа со нож и нанела три убодни рани во пределот на десната надколеница. На повредената и била укажана лекарска помош во Градска општа болница „8ми Септември”, информираат од МВР.

Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

loading...