петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 8
home Хроника

Хорор во Штип: Силувана 63-годишна жена

Хорор во Штип: Силувана 63-годишна жена

СВР Штип, до ОЈО Штип поднесе кривична пријава против Ц.М.(41) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, казниво по член 186 став 2 в.в.ст.1 од Кривичниот законик.

Пријавениот, на 23.02.2021 физички нападнал 63-годишна сосетка во нејзиниот дом во Штип и извршил обљуба над неа.

Наредниот ден, 24.02.2021, пријавениот повторно физички ја нападнал оштетената.

Коронавирус