четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 96
home Хроника

Хорор: Сам се прегазил со „фичо“, загинал на лице место

Хорор: Сам се прегазил со „фичо“, загинал на лице место

На 06.05.2018 година околу 20,00 часот било пријавено дека во село Којково- кратовско С.С.(51) починал откако бил прегазен од возило “Застава 750“, популарното „фичо“ пренесува МВР.

Според пријавата, тој бил на гости кај Б.И. од истото село, тргнал да си оди и влегол во своето патничко моторно возило „Застава 750“, го стартувал, но веднаш излегол од возилото и тргнал кон куќата на Б.И. Во тој момент, возилото се придвижило во правецот на С.С., го удрило, при што тој починал на местото на настанот. Извршен бил увид.

Локални избори 2021