понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Хорор пред очите на таткото: Тригодишно дете по грешка ја спуштило рачната, возилото прегазило петгодишно дете

Хорор пред очите на таткото: Тригодишно дете по грешка ја спуштило рачната, возилото прегазило петгодишно дете

На 26.09.2019 во 19.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било донесено петгодишно дете од Скопје со тешки телесни повреди.

По преземени мерки било констатирано дека околу 18.00 часот на ул.„Лука Геров“, откако неговиот татко Е.К. го запрел патничкото возило „опел астра“, со скопски регистарски ознаки, за да пренесе товар, другото негово тригодишното дете во возилото ја спуштило рачната кочница.

Поради ова возилото се придвижило и со предното тркало удрило во петгодишното дете. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Локални избори 2021