сабота, 20. јули 2019. Вести денес: 7
home Хроника

ХОРОР: Малолетничка од Скопје силувана од својот татко

ХОРОР: Малолетничка од Скопје силувана од својот татко

На 19.02.2019 година околу 15:00 часот во полициска станица во Скопје е пријавено дека малолетно девојче е физички и полово нападнато, според пријавеното, од нејзиниот биолошки татко.

За настанот е известен Јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

Девојчето е згрижено во соодветна установа и му е пружена медицинска и психолошка поддршка.