вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 100
home Хроника

Холанѓанец пронајден мртов во Охрид

Холанѓанец пронајден мртов во Охрид

Во текот на вчерашниот ден околу 08:30 часот во с.Трпејца- Охрид, во вила бил пронајден починат К.Ј.Т. (79) од Холандија, информираат од МВР.

Смрт без видливи траги на насилство констатирал доктор од Итна медицинска помош .

Како што информираат од полицијата по наредба на Јавен обвинител, телото е предадено на обдукција.

Коронавирус