вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Хроника

Холанѓанец нападнат во скопски ноќен клуб

Холанѓанец нападнат во скопски ноќен клуб

Дваесет и седумгодишно момче од Холандија ноќеска било нападнато во ноќен клуб во Скопје.

Како што информира МВР, ноќеска во 04:00 часот С.В.В (27) од Ротердам, Холандија, пријавил дека истиот ден околу 02:30 часот на бул.,, Климент Охридски“ во ноќен клуб физички бил нападнат од машко лице на возраст од околу 25 години.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Локални избори 2021