вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 33
home Хроника

Холанѓанец баран од Интерпол уапсен на скопскиот аеродром

Холанѓанец баран од Интерпол уапсен на скопскиот аеродром

Вчера околу 11 часот на граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола и проверка било констатирано дека лицето А.Г. (49) од Холандија се наоѓа на листата со мерка „АПСИ “ по барање на Интерпол.

Тој бил лишен од слобода и предаден во Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Коронавирус