недела, 4. декември 2022. Вести денес: 18
home Хроника

ХОАС ВО РАДИШАНИ – бегале од полиција со автомобил и се забиле во бандера

ХОАС ВО РАДИШАНИ – бегале од полиција со автомобил и се забиле во бандера
фото: 24инфо

Синоќа после полноќ во Радишани, при вршење на рутинска контрола од страна на полициските службеници, на даден знак да запре, автомобил “мерцедес” почнал да бега, дознава 24 Инфо.

Полицијата почнала да ги брка, па “мерцедесот” се забил во бандера, а во нив се удрило и полициското возило во близина на полициската станица Чаир.

фото: 24инфо

Повредени се неколку лица и истите се пренесени со возило на Брзата помош.

За денеска се најавени повеќе детали од настанот.

Коронавирус