сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Heпознато лице намерно yдpило полициски мотор и автомобил, па избегало

Heпознато лице намерно yдpило полициски мотор и автомобил, па избегало

На 10.05.2021 во 18.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека околу 14.20 часот, додека полициски службеници извршувале работни задачи, патничко возило „шаран”, со бугарски национални ознаки, кое се движело на магистралниот пат Прилеп – Битола се обидело да удри во мотор „бмв”, сопственост на МВР, а во близина на с.Лагово возачот го запрел возилото и избегал, додека возилото се придвижило назад и удрило во моторот „бмв” и патничко возило „јети”, и тоа сопственост на МВР. По целосно расчистување и документирање на случајот, против возачот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус