сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 93
home Хроника

Хашиш пронајден во дворот на тетовскиот затвор

Хашиш пронајден во дворот на тетовскиот затвор

Вработен во Казнено-поправната установа „Тетово“ вчера пријавил дека во близина на оградата од дворот на објектот пронашол најлонско ќесе со хашиш.

-Пронајденото било подигнато и дадено на вештачење. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.

Коронавирус