среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 12
home Хроника

Хаос во скопско средно училиште: Малолетник нападнат од соученици

Хаос во скопско средно училиште: Малолетник нападнат од соученици

На 02.04.2019 во 22:00 часот во СВР Скопје, А.Н.(41) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11:00 часот во средното училиште „Марија Кири Склодовска“ нејзиниот 16 – годишен син бил физички нападнат од тројца други ученици.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус