среда, 28. јули 2021. Вести денес: 112
home Хроника

Хаос во скопско казино

Хаос во скопско казино

На 07.12.2020 во 04:30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Н.С.(33) од с.Љубин, скопско, пријавил дека бил физички нападнат од неколку лица од обезбедување во казино во трговски центар во Скопје.

Според пријавеното, тој со остар предмет повредил еден од напаѓачите.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус