среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 171
home Хроника

Хаос во Шутка: Три лица нападнаа тинејџер, па пукале во воздух

Хаос во Шутка: Три лица нападнаа тинејџер, па пукале во воздух

На 19.10.2020 во 19:12 часот било пријавено дека во Скопје, на подрачјето на Шуто Оризари, А.М.(19) од Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од три лица, кои потоа извадиле пиштол и испукале неколку куршуми во воздух.

Повредени лица од огненото оружје нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус