сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 56
home Хроника

Хаос во Сарај: Направиле сообраќајна незгода, па три лица претепале скопјанец

Хаос во Сарај: Направиле сообраќајна незгода, па три лица претепале скопјанец
илустрација

На 30.08.2021 во 18:20 во СВР Скопје, А.С.(36) од с.Чајлане, скопско, пријавил дека на подрачје на Сарај, по претходно случена сообраќајна незгода и недоразбирање, бил физички нападнат од Б.Ш.(34) од с.Сарај, скопско, А.Ф.(29) и Б.Ф.(27) двајцата од с.Чајлане.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 12 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.