понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 11
home Хроника

Хаос во Ресен: Жена ги нападнала сопругот, девојка му и неговата баба

Хаос во Ресен: Жена ги нападнала сопругот, девојка му и неговата баба

На 25.09.2021 во 14:11 часот во Полициската станица Ресен, 35-годишен жител на ресенско село пријавил дека околу 14:00 часот дошла неговата сопруга Д.Н.(31), со која се во бракоразводна постапка, заедно со нејзината мајка.

Таа физички ги нападнала баба му и неговата девојка, по што Д.Н. се обидела со нож да го повреди него.

Полициски службеници излегле на местото и од Д.Н. бил одземен ножот.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021