понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Хаос во Радишани: Четири лица нападнале двајца браќа

Хаос во Радишани: Четири лица нападнале двајца браќа

На 02.04.2021 во 03:30 часот во Полициската станица Чаир, З.А.(20) од Радишани пријавил дека на 01.04.2021 во 22.20 часот пред неговиот двор, тој и неговиот брат М.А. биле физички  нападнати од Ф.С., А.Т., С.Ј. и А.М., сите од Радишани.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус