четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 101
home Хроника

Хаос во патничко комбе во Охрид: Жена претепала бабичка, едната завршила во болница, другата во полициска станица

Хаос во патничко комбе во Охрид: Жена претепала бабичка, едната завршила во болница, другата во полициска станица

На 01.10.2019 околу 19.00 часот во СВР Охрид, Д.В.(78) од селото Мешеишта пријавила дека била физички нападната од А.В.(31) од селото Горенци, општина Дебарца, во патничко комбе кое сообраќало на релацијата Охрид – Мешеишта. Д.В. била пренесена во болницата Св.Еразмо во Охрид, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди. А.В. била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

Локални избори 2021