недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Хаос во кафеана на Бадник: Жена кршела чаши, мажи се тепале- еве ги деталите

Хаос во кафеана на Бадник: Жена кршела чаши, мажи се тепале- еве ги деталите

На 06.01.2020 во 11.00 часот во Полициската станица Кавадарци, А.Д.(35) од Кавадарци пријавил дека околу 02.30 часот во угостителски објект во Кавадарци, тој и М.Д. биле физички нападнати од неколку лица.

Во врска со истиот настан, на 06.01.2020 во Полициската станица Кавадарци, С.Ј.(28) и А.М.(29), двајцата од Кавадарци, пријавиле дека околу 03.00 часот во угостителски објект во Кавадарци биле физички нападнати од едно машко лице, додека едно женско лице кршело чаши. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус