сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Хаос во авто-пералница: Масовна тепачка, истепани повеќе лица

Хаос во авто-пералница: Масовна тепачка, истепани повеќе лица

СВР Тетово поднесе кривична пријава  против Ј.Н.(18), С.Е.(19) и Д.А.(19), сите од  с.Теарце, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 14.09.2020, додека М.Ф. извршувал работни задачи во авто-пералница во с.Пршовце, дошле Ф.Х. и В.Е., двајцата од с.Пршовце, а за кратко време и пријавените. Помеѓу пријавените, од една страна, и  Ф.Х. и В.Е., настанала меѓусебна расправија, која преминала во физичка пресметка, по што Ф.Х. и В.Е. побегнале.

Тогаш, пријавените физички го нападнале  М.Ф., при што употребиле и метален предмет, а Д.А. физички го нападнал и А.С., кој заедно со Ф.Е., двајцата од с.Пршовце, се обиделе да ги раздвојат.

Коронавирус