сабота, 17. септември 2022. Вести денес: 32
home Хроника

Хаос на фудбалски меч- се степале двете екипи, тројца фудбалери завршиле во болница

Хаос на фудбалски меч- се степале двете екипи, тројца фудбалери завршиле во болница

На 20.10.2019 во 15.40 часот во Полициската станица Кисела Вода, Д.К., делегат на фудбалскиот натпревар на игралиштето кај „Цементара“ помеѓу екипите на ФК Кул Здравје од Скопје и ФК Илинден од Скопје, пријавил дека во 35-тата минута од натпреварот бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу играчите на двете екипи, по што натпреварот бил прекинат.

На играчите од гостинската екипа Н.Ѓ.(23) од населба Бутел, Ј.Ц.(24) од населба Илинден и А.М.(34) од населба Илинден им била укажана лекарска помош во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус