сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Хаос на Бит пазар: Две жени истепале девојка

Хаос на Бит пазар: Две жени истепале девојка

На 19.10.2021 во СВР Скопје, Л.Р.(21) од с.Кондово, скопско, пријавила дека околу 22.10 часот во близина на аптека на подрачје на Бит пазар била физички нападната од две женски лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.