вторник, 21. јануари 2020. Вести денес: 142
home Хроника

Хаос на автопатот и долги колони возила: Четворица повредени во сообраќајка на патот Струмица-Валандово

Хаос на автопатот и долги колони возила: Четворица повредени во сообраќајка на патот Струмица-Валандово

Во сообрќајна несреќа што се случи во 10:40 часот на патот Струмица – Валандово пред селото Костурино повредени се четири лица кои се пренесени во болницата во Струмица,  информираше за МИА портпаролот на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

На патот моментно е создадена долга колона од возила кои се движат во правец од Валандово кон Струмица додека на лентата од спротивниот правец повремено се пуштаат возила.

Увидот на местото на несреќата се уште трае, а според првичните информации во сообраќајната несреќа учествувале три возила.