вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 156
home Хроника

Групна тепачка во затворот во Скопје

Групна тепачка во затворот во Скопје

На 11.12.2020 околу 17.00 часот во СВР Скопје, С.И., вработен во Казнено поправна установа„Затвор Скопје“ пријавил дека околу 14,30 часот во Казнено поправна установа„Затвор Скопје“, осуденикот З.П.(36) бил физички нападнат од четири лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021