четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Групна тепачка во Тетово- повреден со остар предмет тој што пробал да ги раздели

Групна тепачка во Тетово- повреден со остар предмет тој што пробал да ги раздели

СВР Тетово поднесе кривична пријава против В.Љ.(17), Д.Љ.(22), Е.Х. (20), М.Ш. (22) и С.Х.(18), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 16.12.2020 на ул.„133“ во Тетово настанала физичка пресметка помеѓу Е.Х. и М.Ш., од една страна и В.Љ. и Д.Љ., од друга страна, а при обид да ги раздели, С.Х., брат на Е.Х. бил повреден со остар предмет од В.Љ..

ЕУРО 2020

Македонија