четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Групна тепачка во Тетово, полицијата ги двоела- еве ги деталите

Групна тепачка во Тетово, полицијата ги двоела- еве ги деталите

Ноќеска пред угостителски објект на улица „ЈНА“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово забележале група од околу пет до шест непознати лица кои меѓусебно се пресметувале.

Полициските службеници презеле мерки, при што еден полициски службеник бил удрен од А.Ј. (20) од Тетово.

А.Ј е приведен и задржан во Полициската станица Тетово, а потоа во полициска станица се приведени уште три лица.

За случајот е запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус