сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 92
home Хроника

Групна тепачка во Скопје- едно момче уапсено

Групна тепачка во Скопје- едно момче уапсено

Рано утринава во 01 часот и 20 минути во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Петар Ацев“, имало тепачка.

Според пријавеното, И.К.(19) од Скопје со уште две непознати лица физички ги нападнале В.Д.(18) од Скопје и уште едно лице на возраст од 17 години.

Од МВР велат дека И.К. бил приведен во Полициската станица Аеродром.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус