недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 18
home Хроника

Групна тепачка во Шутка: Се тепале со дрвени предмети, меѓу учесниците и малолетници- еве ги деталите

Групна тепачка во Шутка: Се тепале со дрвени предмети, меѓу учесниците и малолетници- еве ги деталите

На 10.11.2019 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Брсјачка буна’’ во Скопје, по претходна расправија, настанала физичка пресметка со употреба на дрвени предмети помеѓу Б.М.(33), Ѓ.Р.(34) и малолетник, сите од Скопје, од една страна и Л.Ќ.(20) и А.Л., двајцата од Скопје, од друга страна.

Лицата биле лишени од слобода и сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информираат од МВР.

Коронавирус