четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Групна тепачка во Центар- се пресметале тројца скопјани и еден Германец

Групна тепачка во Центар- се пресметале тројца скопјани и еден Германец

Вчераутро околу 10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Филип Втори Македонски“, општина Центар, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу лицата Ш.А. (39) и К.А. (48), двајцата од Скопје, од една страна и К.С. (20) од СР Германија и Б.С. (45) од Скопје од друга страна.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус