четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Групна тепачка помеѓу делчевци и беровци

Групна тепачка помеѓу делчевци и беровци

Во СВР Штип вчера околу 07.30 часот било пријавено дека пред маркет во с.Русиново, беровско по претходна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.А.(63) и И.А.(35) двајцата од Делчево, од една страна и Ј.К.(20), Д.К.(23) и А.Б.(32) сите од с.Русиново, од друга страна.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија