вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Групна тепачка на фудбалери по завршување на фудбалски меч во Скопје- интервенирала полицијата по што следувало и апсење

Групна тепачка на фудбалери по завршување на фудбалски меч во Скопје- интервенирала полицијата по што следувало и апсење

На 14.04.2019 година во 18.10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во село Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, лицата Е.Ќ.(51), И.Ќ.(48), Ќ.Ф.(33), А.Ќ.(20) и Б.А.(30), сите од скопското село Коњари, фудбалери на ФК Братство, го нарушиле јавниот ред и мир.

Според пријавеното, А.Ќ. и Б.А. физички го нападнале Д.В.(26) од с.Волково, скопско, фудбалер на ФК Волково 1964, а останатите лица агресивно се однесувале кон полициските службеници.

Лицата биле приведени во Полициската станица Ѓорче Петров и по документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци…, информираат од МВР.

Коронавирус