сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 66
home Хроника

Група млади лица претепале малолетници во Аеродром, од едниот одзеле и накит

Група млади лица претепале малолетници во Аеродром, од едниот одзеле и накит

На 29.07.2021 во 00.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Владимир Комаров“ група млади лица физички нападнале четири малолетници и од еден од нив одзеле личен накит.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус