петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 123
home Хроника

Грозоморни детали за убиството во Гостивар: 20 убоди со нож за долг од 1.500 евра?!

Грозоморни детали за убиството во Гостивар: 20 убоди со нож за долг од 1.500 евра?!

Како што неофицијално дознава Алсат, убиството во Гостивар, во кое жртва е 78 годишна жена, е извршено заради камата за основен долг од 1.500 евра.

Убиството се случило доцна синоќа, а покрај жртвата тешко ранети се уште две лица кои се пренесени на скопските клиники.

Првичните информации се дека на телата на убиената и на жртвите имало 20 убоди со нож!

Полицијата веќе има приведено еден осомничен за убиството.

Коронавирус