понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 60
home Хроника

Гром удрил во куќа во Македонска Каменица- настанал пожар

Гром удрил во куќа во Македонска Каменица- настанал пожар

Вчера во 21.30 часот било пријавено дека во село Косевица, Македонска Каменица, од удар од гром настaнал пожар во куќата сопственост на Р.Н..

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипи на Територијалната противпожарна единица Македонска Каменица.

Увид ќе се врши во текот на денот.

Коронавирус