недела, 5. јули 2020. Вести денес: 139
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Грк уапсен на граничниот премин „Табановце“

Грк уапсен на граничниот премин „Табановце“

Државјанин на Грција вчера бил уапсен на граничниот премин „Табановце“, информира МВР.

Вчера во 15:30 часот на Граничен премин „Табановце“ бил лишен од слобода 48-годишниот С.Д. од Република Грција, кој управувал патничко возило „форд маверик’’, со бугарски национални ознаки, за кое при граничната контрола било констатирано дека има фалсификуван број на шасија и типска налепница. Лицето е предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка, соопшти полицијата.

Парламентарни избори 2020