среда, 18. мај 2022. Вести денес: 21
home Хроника

Грк пронајден мртов во Гевгелија

Грк пронајден мртов во Гевгелија

Шеесет и три годишниот Т.Н. од Солун, Грција вчера утрината бил пронајден мртов во Гевгелија.

Мажот бил пронајден почина на улицата „Борис Кидрич“ каде престојувал.

Смртта била констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Гевгелија, а по наредба на Јавен обвинител врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

 

Коронавирус