вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 1
home Хроника

Грк нападнал македонски полицаец

Грк нападнал македонски полицаец

На 18.08.2019 во 08:30 часот на автопатот Велес-Неготино, кај с.Црвени Брегови, откако направил сообраќаен прекршок, С.К.(44) од Грција физички нападнал полициски службеник.

Лицето било лишено од слобода и задржано во Полициската станица Неготино за понатамошна постапка.