вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 105
home Хроника

Грк каснат од куче во центарот на Скопје

Грк каснат од куче во центарот на Скопје

„Вчера во полициска станица Центар Л.Л.(59) од Грција, со престојувалиште во Скопје, пријавил дека на плоштад Македонија, бил каснат од куче скитник“, информираат од МВР.

Вчера исто така во 12,50 часот во полициска станица Центар З.З.(37) од Скопје, пријавила дека на улицата “Македонија” била касната од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Коронавирус