понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Хроника

Грк фалсификувал исправа, приведен е на Табановце

Грк фалсификувал исправа, приведен е на Табановце

Вчера во 09,30 часот на ПС за Гранични премини -Табановце, на излез од Република Македонија, поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ приведен е П.Д. (1970) од Грција.

Во 10,30 часот истиот бил предаден на полициски службеници од СВР-Куманово, за понатамошна постапка.

Коронавирус