четврток, 5. август 2021. Вести денес: 37
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Хроника

Грци направиле хаос во Битола, сега ќе одговараат пред македонскиот суд

Грци направиле хаос во Битола, сега ќе одговараат пред македонскиот суд

На 14.06.2021 во 16:00 часот во Битола од полициски службеници од СВР Битола биле приведени А.П.(50) и Г.П.(53), двајцата од Р.Грција, поради предизвикано нарушување на јавниот ред и мир.

Тие направиле хаос со карање, викање, непристојно и дрско однесување и кршење на предмети.

Лицата се предадени на судија за претходна постапка во Основен Суд Битола за понатамошно постапување.

Коронавирус