понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 120
home Хроника

Грчки автомобил запален во Гевгелија

Грчки автомобил запален во Гевгелија

Во полициската станица во Гевгелија денеска било пријавено дека на улицата „Јане Сандански“ било опожарено патничко возило „Нисан“ со грчки таблички.

Случајот во полиција го пријавила В.Р. (40), а како што соопшти полицијата, во опожарувањето на автомобилот нема повредени лица.

Возилото е сопственост на Т.М. (67) од Република Грција, кој имал привремен престој во Гевгелија.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 

Коронавирус