недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 178
home Хроника

Гранати пронајдени на трибина на Градскиот стадион во Битола

Гранати пронајдени на трибина на Градскиот стадион во Битола

На 13.10.2021 во СВР Битола било пријавено дека на трибина на Градскиот стадион „Тумбе Кафе“ во Битола биле пронајдени артилериски гранати.

-Гранатите биле безбедно подигнати од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување и било констатирано дека станува збор за две артилериски гранати со калибар 75 мм и една артилериска граната со калибар 105 мм од Првата светска војна, информира МВР.

Коронавирус