вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 158
home Хроника

Граната од Втората светска војна пронајдена во Отешево

Граната од Втората светска војна пронајдена во Отешево
фото илустрација

На 09.08.2021 во 12:05 часот во Полициската станица Ресен било пријавено дека во Туристичката населба „Отешево“ била пронајдена неексплодирана граната 47 мм од Втората светска војна.

Гранатата била подигната од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување за понатамошна постапка.

Локални избори 2021