петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Граѓани каснати од кучиња кај Бит Пазар и Шутка

Граѓани каснати од кучиња кај Бит Пазар и Шутка

На 12.06.2020 во 19.20 часот во Полициската станица Бит Пазар, К.Л.(18) од Скопје  пријавил дека на ул.„Цветан Димов“ бил каснат од кучиња скитници.

На 12.06.2020 во 18.00 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, Б.С.(65) од Скопје пријавила дека на ул.„Индира Ганди“ била касната од куче скитник.

Локални избори 2021