вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 103
home Хроника

Градот не ни е безбеден: Минатата ноќ претепани двајца малолетници

Градот не ни е безбеден: Минатата ноќ претепани двајца малолетници

На 06.07.2019 година во 02:40 часот во СВР Скопје А.А.(53) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 01:00 часот на улица „Максуд Садик“ физички бил нападнат неговиот малолетен син од лицето Ѓ.Х. Се работи на расчистување на случајот.

На 05.07.2019 година во 22:15 часот во СВР Скопје П.С.(44) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22:10 часот на улицата „Христо Татарчев“ физички бил нападнат неговиот 16 годишен син од непознат сторител. Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус