понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 68
home Хроника

Градежник тешко се повредил на работното место во Неготино

Градежник тешко се повредил на работното место во Неготино

Работникот С.М.(50) од село Криволак, при изведување на градежни работи во фирма на ул.„Железничка“, во Неготино, паднал и се здобил со тешки телесни повреди.Тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување лекарска помош.

Како што информираше денеск Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, случајот бил пријавен вчера  околу 11.00 часот во Полициската станица Неготино

Бил извршен увид на местото на настанот. 

Коронавирус